16 grudnia 2009
Kolejna edycja share warsaw 20-ego gru
Zapraszamy na share w POWIĘKSZENIU! Ze śledziem lub bez(ą).
Zagrają m.in.: The Appreciation Group - kolektyw samplerowy tworzony przez czterech muzyków, których jedynymi instrumentami na scenie są samplery właśnie i automaty perkusyjne. Kolektyw ten ma charakter bardzo spontaniczny...
Wizualna część VJ Kikla, VJ Ghosthorse, Bogumiła z Micro i inni!
Zaczynamy rozbrzmiewać i rozświetlać przestrzeń POWIĘKSZENIA od 20godziny!
15 grudnia 2009
Zwizualizowane fale dźwiękowe – ONDULATION
W podejmowanych dotychczas przez artystów próbach wizualnego oddania dźwięku, lub w dialogu z nim innych dziedzin sztuki, wykorzystywano wiele artystycznych form, czy mediów. Artysta Thomas McIntosh, wspólnie z kompoztorem Emmanuelem Madanem i artystą, naukowcem Mikko Hynninenemu, zanurzył się w temacie i to dość dosłownie.
Ondulation jest kompozycją wodno-świetlno-dźwiękową. Na elastyczne ścianki basenu z wodą, skierowano głośniki, z których wydobywa się dźwięk. Wizualizacja falowania wody (zmarszczek powstających na powierzchni w skutek działania fal dźwiękowych) dodatkowo podkreśla jest przez wysublimowaną grę świateł: „projekcja zapisu ruchu wody“, rzutowaną na pobliskie ściany. Dodatkowe dźwięki z przestrzeni, mogą zmienić kształt wizualizacji.
7 grudnia 2009
McLaren - z historii animacji i VJingu (fragment pracy)
...twórcy, którzy prowadzili w tym samym czasie i zupełnie bez wzajemnej wiedzy o sobie, eksperymenty z taśmą, z której zdrapywali emulsję, a później nanosili na nią swoje malarstwo, a także traktowali muzykę jako integralną część filmowej kompozycji, to Norman McLaren i Len Lye. Pierwszy z nich związany z wytwórnią NFB, która ma na swoim koncie takie produkcje jak 2001: Odyseja kosmiczna czy wideo zespołu Talking Heads, nazywany był „poetą animacji“, od początku swojej pracy mocno dążył do zgrania dźwięku z obrazem, co widać w pracach tj.: Pętle (1940), Kropki (1940), w których skomponował ręcznie narysowaną ścieżkę muzyczną. Muzyka była wręcz jednym z pędzli McLarena. Kiedy tworzył Spadaj tępaku, pędzel tańczył po taśmie malując w rytm muzyki. Wówczas stwierdził : To jest ruch w muzyce, nie jakaś ilustracja czy barwa, czy harmonia. To ruch jest wspólnym mianownikiem obrazu i dźwięku.
Idee tę przeniósł później na swoje filmy.
2 grudnia 2009
Call for entries – Mapping Festival 2010
W swojej kolejnej, szóstej już odsłonie, genewski festiwal będzie promował miks dyscyplin związanych z audiowizualnymi działaniami. Zgłoszenia można nadsyłać do 4-ego stycznia 2010 roku w kategoriach: VJing, audiowizualny set, instalacje, projekcje w przestrzeni miejskiej. Nie zabraknie też strony dydaktycznej, zawartej w licznych wykładach, warsztatach i prezentacjach. Oprócz przestrzeni klubowej i galeryjnej, projekty VJskie wejdą do teatrów i, tak jak rok temu, wyjdą na miasto. To czego nie zabraknie, to na pewno inspirujących nowinek, świetnego poziomu prac i projektów, części teoretycznej, która rozświetli VJing w swojej historii i formie. Świetna okazja do wymiany wiedzy i poznania osobiście twórców Modul8. Z tego co pamiętam, VJe biorący udział w festiwalu, często wracają z niego z wersją oryginalną oprogramowania do VJingu! Polecam!
Aplikacje do złożenia przez stronę www.mappingfestival.com
Aplikacje do złożenia przez stronę www.mappingfestival.com
Subskrybuj:
Posty (Atom)